Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Kvantmehaanika koordinaat-impulss teisendused ja Heisenbergi määramatus kui klassikaline Fourier’ signaalitöötluse probleem: filosoofilised ja praktilised järeldused. Esineb Andres Udal (TTÜ proaktiivtehnoloogiate teaduslabor)
Tegevused dokumentidega

Kvantmehaanika koordinaat-impulss teisendused ja Heisenbergi määramatus kui klassikaline Fourier’ signaalitöötluse probleem: filosoofilised ja praktilised järeldused. Esineb Andres Udal (TTÜ proaktiivtehnoloogiate teaduslabor)

by Jaan Kalda viimati muudetud 2008-11-04 17:16

Quantum mechanical coordinate-momentum transforms and the Heisenberg's uncertainty as a classical Fourier signal processing problem: the philosophical and practical conclusions. Vaatleme ajast mittesõltuvat kvantmehaanika baasülesannet „osake kvantaugus“ ja mida täpsemalt tähendab sel juhul Heisenbergi määramatuse seos. Hakkame otsime vastust küsimusele, millele enamus kvantmehaanikuid tavaliselt vastata ei oska, et „Kuhu on kadunud tahkisfüüsika raamatuid täitvad k-sõltuvused selle lihtsa ülesande juures?“ ja jõuame välja määramatuse seoste mõtte ja arvutamise juurde. Kasutame ära, et lainefunktsioonide ümberarvutus koordinaatide x-ruumi ja lainevektori (impulsi) k-ruumi vahel on tegelikult klassikaline Fourier teisendus signaali ja tema spektri vahel, mistõttu iga elektrotehnikat õppinud inimene võib sellest lihtsalt aru saada. Samuti Heisenbergi määramatus vastab matemaatilisele Fourier’ määramatusele. Proovime vastata küsimusele, miks siiski valdav enamus signaalitöötlejaid Fourier-Heisenbergi määramatusest mitte midagi ei tea? Kuidas peaks määramatuse seose ümber formuleerima, et nad teadma ja kasutama hakkaksid? Näitame kvantmehaanika ülesannet, kus määramatus on kvanditud ja milles Eesti Entsüklopeedia eksib.

Mis
Millal 2008-11-10
algus: 16:00 lõpp: 17:00
Kus B101
Lisa sündmus kalendrisse vCal
iCal

 


Loodud Plone, Avatud Lähtekoodiga Sisuhaldussüsteemi, abil